تبلیغات
دانلود پرفروش ترین کتاب ها برای موبایل - کتاب های مسیحیت
دانلود پرفروش ترین کتاب ها برای موبایل

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 26 تیر 1389
قابل توجه کاربران:
 
کتابهای زیر فقط جهت آشنایی شما با محتوای این کتابها در
 
این بخش قرار داده شده است و لاغیر.
 
 - انجیل متی ( Gospel of Matthew )
 - انجیل یوحنا ( Gospel of John )
مکاشفه یوحنا ( The Book Of Revelation
 
وچند کتاب دیگر دانلود وتوضیحات
در ادامه مطلب
 
1 - انجیل متی ( Gospel of Matthew )
انجیل متی اولین کتاب از کتب عهد جدید است .
عیسی در زمانی تولد یافت كه قوم اسرائیل در زیر سلطه امپراطوری روم بود . بهمین دلیل آنان مجبور بودند به رومی ها باج و خراج بدهند . در نظر بنی اسرائیل ، كثیف ترین شغل را كسانی داشتند كه مأمور بودند این باج را برای دولت روم وصول كنند . آنها را «باجگیر» می نامیدند ، و متی ' یكی از آنان بود . ولی هنگامی كه عیسی او را دید ، از وی دعوت كرد او را پیروی كند . متی ' نیز از زندگی كثیف خود دست كشید و یكی از دوازده شاگرد عیسی شد و این انجیل را چند سال پس از صعود استاد خود به آسمان ، نوشت .
موضوع اصلی این انجیل شناسانیدن معنی واقعی «ملكوت خداوند» به مردم است ، كه اغلب نظریاتی غلط درباره آن داشتند . در ضمن «موعظه سر كوه » عیسی كه از معروف ترین خطابه های تاریخ است ، در این انجیل یافت می شود .

 


2 - انجیل یوحنا ( Gospel of John )

انجیل یوحنا چهارمین کتاب از کتب عهد جدید است .
یوحنا ، در ابتدا ماهیگیر بود و بعد یكی‌ از اولین‌ پنج‌ شاگرد عیسی‌ شد كه‌ به‌ همراه‌ عیسی‌ به‌ جلیل‌ برگشت‌ . سپس‌ بنظر می‌رسد كه‌ او به‌ شغل‌ ماهیگیری‌ خود بازگشته‌ باشد. احتمالاً قریب‌ به‌ یكسال‌ بعد ، عیسی‌ او را دعوت‌ كرد تا ، او را پیروی‌ كند . از آن‌ پس‌ او دائماً با عیسی‌ بود . به‌ همین‌ دلیل‌ او شاهد عینی‌ تمام‌ آن‌ چیزی‌ است‌ كه‌ در انجیل‌ خود می‌نویسد . او كه بیش از دیگران با عیسی بوده ، بدون شك بیش از هر كسی شایسته است استاد خود را توصیف نماید . در این انجیل ، یوحنا آن پیوستگی را كه عیسی با خدا دارد با زبانی شیوا و عرفانی شرح می دهد .
در این نسخه ، از ترجمه ی قدیمی استفاده شده است . زیبایی این ترجمه را در باب اول آن می بینید :

در ابتدا كلمه‌ بود و كلمه‌ نزد خدا بود و كلمه‌ خدا بود . انجیل یوحنا - باب اول - آیه اول
 
3 - مکاشفه یوحنا ( The Book Of Revelation )

(رویدادهای‌ آخر زمان‌)مكاشفه
مکاشفه یوحنا آخرین کتاب از کتب عهد جدید است . این‌ قسمت‌ از بسیاری‌ لحاظ‌ با قسمتهای‌ قبلی‌ فرق‌ دارد .
اكثر قسمتهای‌ مكاشفه‌ ، به‌ زبان‌ سمبولیك‌ و رمزی‌ نوشته‌ شده‌ و دارای‌ مفاهیم‌ عمیقی‌ است‌ ، لذا نباید آن‌ را مانند سایر كتب‌ عهدجدید بطور تحت‌اللفظی‌ معنی‌ كرد . این‌ كتاب‌ در زمانی‌ نوشته‌ شده‌ كه‌ مسیحیان‌ سخت‌ تحت‌ شكنجه‌ و آزار بودند ، لذا یوحنا مطالب‌ خود را بطور رمزی‌ بیان‌ می‌كند تا دشمنان‌ مسیحیت‌ آن‌ را نفهمند . او از دنیای‌ تازه‌ای‌ سخن‌ می‌گوید كه‌ در آن‌ خداوند هر اشكی‌ را از چشمان‌ پاك‌ خواهد كرد و به‌ تمام‌ غمها خاتمه‌ خواهد داد .
 
4 - کتاب پیدایش ( The Genesis )

کتاب پیدایش اولین کتاب از کتب عهد قدیم است .
کتاب پیدایش ، همانگونه‌ كه‌ از اسمش‌ پیداست ، از پیدایش‌ عالم‌ هستی‌ سخن‌ می‌گوید . در این‌ كتاب‌ می‌خوانیم‌ كه‌ چگونه‌ خدا دنیا را می‌آفریند ، چگونه‌ انسان‌ را خلق‌ می‌كند و او را در محیطی‌ كامل‌ و زیبا قرار می‌دهد ، چگونه‌ گناه‌ وارد جهان‌ می‌شود و سرانجام‌ چگونه‌ خدا برای‌ نجات‌ انسانِ گناهكار چاره‌ای‌ می‌اندیشد . مطالبی‌ كه‌ در این‌ كتاب‌ آمده‌ عبارت‌ است‌ از آغاز تاریخ‌ بشر ، آغاز هنر و صنایع‌ دستی ، چگونگی‌ پیدایش‌ زبانها و قومهای‌ گوناگون . از فصل‌ دوازده‌ به‌ بعد ، مسیر كتاب‌ متوجه‌ قوم‌ اسرائیل‌ می‌شود . از اینجا به‌ بعد داستان‌ زندگی‌ ابراهیم‌ ، اسحاق ، یعقوب‌ و پسرانش‌ در كتاب‌ ثبت‌ شده‌ كه‌ در خاتمه‌ با شرح‌ زندگی‌ یوسف‌ در مصر پایان‌ می‌پذیرد .
موضوع‌ اصلی‌ كتاب پیدایش كه‌ در سراسر این‌ كتاب‌ محسوس‌ است ، این‌ است‌ كه‌ هرچند گناه‌ انسان‌ آنچه‌ را كه‌ خدا خوب‌ و زیبا آفریده‌ بود خراب‌ كرد ، اما خدا از فعالیت‌ خود دست‌ نكشیده‌ است‌ بلكه‌ بدنبال‌ بشر گمگشته‌ است‌ تا او را نجات‌ دهد و رستگار سازد ؛ خدا بر عالم‌ هستی‌ مسلط‌ است‌ و تاریخ‌ بشر را در مسیر منافع‌ و نجات‌ عزیزان‌ خود به‌ پیش‌ می‌برد .‌‌
 5 - سه کتاب دانیال ، حبقوق و حجی ( Daniel , Habakkuk , Haggai )

سه کتاب بالا از کتب عهد قدیم مسیحیت اند .
این سه کتاب را به این دلیل در یک جا گردآوری کرده ام ، که این سه کتاب منتسب به سه تن از پیامبران بزرگوار خداوند بر قوم بنی اسراییل اند که مدفن هر سه در خاک پاک ایران زمین است .

مدفن پاک
حضرت دانیال نبی (ع) در شوش ،
حضرت حبقوق (ع) در تویسرکان همدان
و حضرت حجی (ع) در شهر همدان
قرار دارد .
 
 
6 - غزل غزل های سلیمان ( Song of Solomon )

غزل غزل های سلیمان از کتب عهد قدیم است .
غزل غزل ها مجموعه‌ای‌ است‌ دلنشین‌ از اشعار عاشقانه‌ای‌ كه‌ بشكل‌ سرودهایی‌ از زبان‌ عاشق‌ و معشوق‌ ، در وصف‌ یكدیگر سراییده‌ شده‌اند . این‌ كتاب‌ به غزلهای‌ سلیمان نیز معروف‌ است ، زیرا اعتقاد بر این‌ است‌ كه‌ این‌ كتاب‌ را سلیمان‌ پادشاه‌ نوشته‌ است .
یهودیان‌ این‌ سروده‌ها را تصویری‌ می‌دانند از رابطه‌ بین‌ خدا و قوم‌ خود ، و مسیحیان‌ آن‌ را گویای‌ رابطه‌ روحانی‌ای‌ به‌ شمار می‌آورند كه‌ بین‌ مسیح‌ و كلیسایش‌ وجود دارد .‌
 

7 - کتاب امثال سلیمان ( The proverbs of Solomon )

کتاب امثال سلیمان از کتب عهد قدیم است .
بیشتر قسمت‌ كتاب امثال توسط‌ سلیمان ، خردمندترین‌ مرد جهان ، نوشته‌ شده‌ است‌ . موضوع‌ اصلی‌ كتاب‌ را می‌توان‌ بطور خلاصه‌ در فصل‌ اول‌ ، آیات‌ 7 و 8 و 9 یافت‌ : " نخستین‌ قدم‌ برای‌ كسب‌ دانش ، خداترسی‌ است . كسی‌ كه‌ حكمت‌ و ادب‌ را خوار می‌شمارد ، احمق‌ است . ای‌ جوان‌ ، نصیحت‌ پدرت‌ را بشنو و از تعلیم‌ مادرت‌ رویگردان‌ نشو ، زیرا سخنان‌ ایشان‌ مانند تاج‌ و جواهر ، سیرت‌ تو را زیبا خواهند ساخت‌ . "
بیشتر قسمتهای‌ امثال‌ از كارهای‌ شخص‌ دانا و حكیم‌ سخن‌ می‌گوید و آنها را با كارهای‌ شخص‌ نادان‌ و احمق‌ مقایسه‌ می‌كند ، مانند این‌ آیه‌ : " آدم‌ نادان‌ فكر می‌كند هر كاری‌ می‌كند درست‌ است‌ و احتیاج‌ به‌ نصیحت‌ ندارد ، اما شخص‌ دانا به‌ نصایح‌ دیگران‌ گوش‌ می‌دهد . "
اغلب‌ امثال‌ با بهره‌گیری‌ از گفتار متضاد ، واقعیتهای‌ زندگی‌ روزانه‌ را جلوه‌گر می‌سازد . " خبرچین‌ هرجا می‌رود اسرار دیگران‌ را فاش‌ می‌كند ، ولی‌ شخص‌ امین‌ اسرار را در دل‌ خود مخفی‌ نگه‌ می‌دارد . "
كتاب‌ امثال‌ دو نوع‌ انسان‌ را به‌ ما معرفی‌ می‌كند ، انسانی‌ كه‌ فقط‌ بدنبال‌ ارضای‌ نفس‌ خودش‌ است‌ و انسانی‌ كه‌ می‌خواهد رضای‌ خداوند را كسب‌ كند .
این‌ كتاب‌ به‌ خواننده‌ بینش‌ می‌بخشد تا خردمندانه‌ زندگی‌ كند .
 

‌‌
دانلود کتاب امثال سلیمان به فارسی برای موبایل ( jar , 126 KB )
طبقه بندی: مذهبی، 
ارسال توسط mohammad zandgi
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام تمدن در شکل گیری و پیشرفت علم بیشتر نقش داشت؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لطفآ کلیک کنید